DesiRe - Design Agency | NOTERA Hotel SPA**** w Borach Tucholski
Studio DesiRe - Twój styl odzwierciedla Twoje wnętrze.
Projekty wnętrz, wizualizacje, home staging, office design, visual merchandiser, aranżacja wnętrz
16268
post-template-default,single,single-post,postid-16268,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_popup_menu_push_text_top,vss_responsive_adv,qode-theme-ver-11.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive

NOTERA Hotel SPA**** w Borach Tucholski

Ostatnio miałam przyjemność gościć w hotelu NOTERA Hotel SPA**** w Borach Tucholskich. Przepiękny, nowoczesny hotel, który zauroczył mnie swoją prostotą w architekturze. Położony nad Jeziorem Charzykowskim w sercu Borów Tucholskich.
Miejsce jest tak bardzo malownicze, że wprowadzanie udziwnień w projekcie hotelu, byłoby sprzeczne z otoczeniem.

Niewątpliwa atrakcją jeziora Charzykowskiego są dwie wyspy – Wyspa miłości (nazwana Wyspą Miłości dla Początkujących) i Wyspa Bachorska ( nazwana Wyspą Miłości dla Zaawansowanych).
Brzegi jeziora zamieszkiwane są przez żurawie, czaple, kormorany i perkozy.

Przez północno-zachodnią część jeziora przebiega jeden z najpiękniejszych szlaków kajakowych w Europie. Romantyczne zatoczki, dwie wyspy i port jachtowy sprawiają, iż jezioro Charzykowskie to doskonałe miejsce dla miłośników sportów wodnych.

Z wszystkich pokoi hotelu, zapewniony jest właśnie widok na jezioro.
To nie wszystko, bo nie można pominąć faktu, że hotel leży w samym środku Borów Tucholskich, które są największym kompleksem leśnym w Polsce, obejmujący obszar od Pojezierza Kaszubskiego aż po okolice Bydgoszczy. To kraina, w której żyje wiele chronionych roślin, ptaków i zwierząt.

Wyjątkowość.

Wyjątkowość Borów Tucholskich została potwierdzona m.in.: przez wyznaczenie obszaru Natura 2000 i rezerwatu Biosfery UNESCO.

Ponieważ sama z zamiłowania jestem bardzo pro ekologiczna i przywiązuje wielką wagę do ochrony środowiska, to bez wątpienia na ogromny plus zasługuje fakt, że Notera Hotel SPA to miejsce, w którym w szczególny sposób dba się o zrównoważony rozwój i środowisko naturalne poprzez min. odzysk wody deszczowej, odzysk ciepła z wód basenowych, zastosowanie energooszczędnego oświetlenia w całym obiekcie i rozwiązania zapobiegające marnotrawstwu energii elektrycznej.
Najbardziej podobał mi się pomysł na dekoracje hotelu wyłącznie lokalną roślinnością, która jak wiadomo nie wymaga energochłonnych procesów pielęgnacyjnych.

 

W kilku słowach o designie hotelu opowiedziała mi Dyrektor Hotelu Pani Aneta Zalewska

MaresisPosiada Pani ogromne doświadczenie w branży hotelowej, zatem czy uważa Pani, że polski rynek hotelowy nadąża za światowymi trendami, jeśli chodzi o architekturę i design?

Aneta Zalewska: Jako hotelarz, nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Zarówno standard powstających hoteli, jak i ich architektura oraz wnętrza nie odbiegają od światowych trendów. Coraz częściej projekty powstają w rodzimych pracowniach architektonicznych.

Maresis: Co Pani zadaniem znaczy dla inwestora dobry projekt hotelu? o czym trzeba pamiętać planując urządzenie wnętrz?

Aneta Zalewska: Dla każdego inwestora, zależnie od profilu obiektu, planowanego standardu czy lokalizacji, określenie “dobry” projekt może znaczyć coś innego. Wspólne cechy, które powinien posiadać każdy, to funkcjonalność, estetyka, trwałość rozwiązań i coś, co dany obiekt wyróżni, dzięki czemu goście go zapamiętają.
Warto również pamiętać o tym, że hotel ma spełniać swoje funkcje za ileś lat, więc dobry projekt to również taki, który “odnajdzie się” w jakimś stopniu w przyszłości.

Maresis: Kto był projektantem wnętrz Hotelu Notera?

Aneta Zalewska: Wnętrza zaprojektowała pracownia IDEOGRAF z Sopotu, która wygrała konkurs na projekt, przedstawiając spójną, nawiązującą do otoczenia i filozofii Notery, koncepcję.

Maresis: czy nazwa hotelu Notera jest przypadkowa, czy mówi coś więcej o hotelu lub regionie?

Anna Zalewska: Notera to uproszczona, jeśli chodzi o pisownię, wersja kaszubskiego słowa “natura”. Zależało nam, aby podkreślić za pomocą nazwy zarówno szacunek do otoczenia naturalnego, jak i związek z pobliskim regionem kulturowym.

Maresis: zwróciłam uwagę na niepowtarzalne wzory tapet, które są wspaniałym mocnym akcentem podkreślającym charakter i miejsce. Czy te tapety można nabyć w sklepie czy były wykonywane na zamówienie?

Anna Zalewska: Tapety zdobiące wnętrza pokoi i Sal konferencyjnych Brzozowej i Sosnowej zostały wyprodukowane specjalnie na nasze zamówienie, a trzy rodzaje drzew, które przedstawiają, nawiązują do drzewostanu Borów Tucholskich.Serdecznie pozdrawiam.

 

 

W hotelu Notera spędziłam trzy dni.

Kuchnia – mistrzostwo świata.
Personel hotelu, oczarował mnie swoją serdecznością i gościnnością.
Hotel godny polecenia, bo ja tam wrócę jeszcze nie jeden raz.